Ali İhsan Su’dan DİSKİ’ye Ziyaret

Vali Ali İhsan Su başkanlığında yapılan toplantıda Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü’nün yatırım ve projeleri masaya yatırıldı.

DİSKİ Genel Müdürlüğü’nde Ali İhsan SU  başkanlığında bir değerlendirme toplantısı yapıldı.

Genel Sekreter Abdullah Çiftçi, DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Genel Müdür Yardımcıları ile Daire Başkanlarının katıldığı ve DİSKİ’nin 2022 yılı içerisindeki çalışmalarının ele alındığı toplantıda Vali Ali İhsan SU, 2023 yılı içerisinde yapılacak yatırımlar ve planlanan projelere ilişkin yetkililerden bilgi aldı. Toplantıda ayrıca, Genel Müdür Tutşi tarafından yapılan çalışmaları anlatan bir sunum yapıldı.

Vatandaşlara Kaliteli ve Sürekli Su Temini

2022 yılı içerisinde kayıp kaçak oranını azaltmak için DİSKİ’nin hassasiyetle çalıştığını belirten Vali Ali İhsan SU, kayıp kaçak oranlarını azaltmaya yönelik saha çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini ifade ederek vatandaşlara daha iyi hizmet götürmek kaçak su kullanımını engellemeye dönük çalışmaların sürdürüleceğini dile getirdi.

Ali İhsan Su, “Kaçak su kullanımı, bahçe sulamaları ve suyu boşa akıtma gibi nedenlerden dolayı su alamayan vatandaşların mağduriyetlerinin önüne geçecek çalışmalara devam edeceğiz. DİSKİ, vatandaşa daha kaliteli ve sürekli su temini için çalışmaları sürdüreceğiz. Kaliteli bir yaşam için DİSKİ’ye çok büyük görevler düşüyor.” dedi.

DİSKİ’nin çalışmalarını kırsalda ve merkezde yoğun olarak sürdürdüğünün altını çizen Vali Ali İhsan SU, DİSKİ’nin çok önemli projeler yürüttüğünü, içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu, alt yapı gibi birçok alanda daha iyi hizmet sunmaya gayret ettiklerini vurguladı.

Vali Ali İhsan SU, toplantı sonunda DİSKİ Genel Müdürlüğü çalışanlarına çalışmalarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Fotoğraf Galerisi