Bağıvar’a Kesintisiz İçme Suyu

Bağıvar’a Kesintisiz İçme Suyu

Sur ilçesine bağlı Bağıvar Mahallesi’nde mevcut şebekede yer alan 280’lik polietilen su borusunun ekonomik ömrünü tamamlaması nedeniyle DİSKİ Genel Müdürlüğünce bakım ve onarım çalışması başlatıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, il ve ilçelerde kesintisiz su temini sağlamak amacıyla sahada projelerini geliştirmeye devam ediyor. Doğru tespitler yaparak içme suyunda tasarruf sağlayan DİSKİ Genel Müdürlüğü vatandaşın ihtiyacına uygun hizmetleri hayata geçiriyor. Bu kapsamda Bağıvar Mahallesinde çalışma yürüten ekipler, 700 metreküplük içme suyu deposuna iletim hattında bulunan 280’lik polietilen su borusunda sık sık patlak oluştuğu, patlaklara her müdahale işleminde su kesintisi yapılmak zorunda kalındığı bu nedenle mahalleye su arzında kesintilere sebep olduğunu belirledi.

Çalışmaları yerinde inceleyen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, sorunu tamamen gidermek amacıyla ekiplerin boru değişimi yaparak çalışmaların tamamlandığını söyledi. Tutşi, “Bağıvar mahallemize bundan böyle sağlıklı ve kesintisiz içme suyu sağlıyoruz. DİSKİ Genel Müdürlüğü olarak geniş bir alanda kaliteli hizmet sunmaya çalışıyoruz.” dedi.

Fotoğraf Galerisi