Balıkadamlar pompa istasyonunun temizlik ve bakımını yaptı

Balıkadamlar pompa istasyonunun temizlik ve bakımını yaptı

Diyarbakırlılara sağlıklı ve kaliteli içme suyunu ulaştırmak için son teknolojik ekipman ile alanında uzman personeli görevlendiren DİSKİ Genel Müdürlüğü, ulaşmada zorluk yaşadığı yerler için alternatif çözümler üretiyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Diyarbakırlılara maliyet açısından ucuz ve kaliteli içme suyu temin etmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

DİSKİ, içme suyunun kalitesini artırmak için görevlendirdiği balıkadamlar, Ergani ilçesine su temin eden Dicle Barajı’nda bulunan pompa istasyonunun su alma yapısının bakım ve temizliğini yaptı.

Tam teçhizatlı balıkadamlar, suyun altına inerek pompa istasyonunun temizliğini ve krepin ağzının kontrollünü sağladı.

Su alma yapısı pompa istasyonunun uç kısmında krepinin dış yüzeyinde bulunan zebra midyeler, kalker-kireçlenme vb gibi tıkanmaya sebebiyet verecek tüm malzemeler çıkarılarak temizlik işlemi yapıldı.

“7 gün 24 saat çalışma yürütüyoruz”

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, en temel ihtiyaç olan içme suyunu temin edip Diyarbakırlıların hizmetine sunmak için mesai gözetmeksizin 7 gün 24 saat çalışma yürüttüklerini söyledi.

En temel ilkelerinin vatandaşlara temiz ve sağlıklı içme suyunu ulaştırmak olduğunun altını çizen Tutşi, bu anlamda DİSKİ’nin Diyarbakır için oldukça önemli bir kurum olduğunu ve kar amacı gütmediğini ifade etti.

“Amacımız Diyarbakır’a kesintisiz çeşmeden içilebilir su sağlamak”

Tutşi, şöyle konuştu:

“Sahada çalışan arkadaşlarımız, ulaşmakta güçlük çektikleri Ergani ilçemize su sağlayan pompa istasyonunu balıkadamları görevlendirerek bakım ve temizlik işlemini gerçekleştirdi. Balıkadamlar marifetiyle yapılan çalışma sayesinde su haznesinden daha sağlıklı ve yeterli su alınması sağlandı. Amacımız tüm Diyarbakır’a kesintisiz çeşmeden içilebilir su sağlamaktır. Bu özen ve çabayla projeler geliştiriyoruz.”

DİSKİ’nin kentin geleceğini düşünerek önemli yatırımlara imza attığına dikkat çeken Tutşi, yer altı ve mevcut su kaynaklarını korumak için de çeşitli üniversitelerin önemli akademisyenleriylede çalıştıklarını dile getirdi.

Tutşi, Sadece mevcut var olan su kaynaklarıyla ilgilenmediklerini bunları korumak ve suyun kalitesini üst seviyelerde tutmak için sürekli bir çabanın içinde olduklarını aktardı.

Fotoğraf Galerisi