Borç yapılandırmasından 30 bin 611 abone faydalandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü Fırat Tutşi, su faturası borcu olup gecikme faizi biriken ve borcunu yapılandırmak isteyen abonelerin, yapılandırmadan faydalanan 30.611 abonenin, 48,6 Milyon TL borcunu yapılandırdıklarını söyledi.

“Bu imkandan tüm abonelerimizin faydalanmalarını istedik”

Tüm abonelere web sitesi ve sms yolu ile ulaştıklarını belirten Tutşi, “Diyarbakır genelinde Bilboard, afişler, el broşürleri ile gazete ve radyo ilanları ile kampanyayı halkımıza duyurmaya çalıştık. Borcu çok olan abonelerimizi teker teker telefon ile aramalar yaptık. Ayrıca adreslerine gidip bilgilendirme yaparak bu imkandan tüm abonelerimizin faydalanmalarını istedik.” Dedi.

“48,6 Milyon TL Borç Yapılandırıldı”

Vatandaşlara duyarlılıkları için teşekkür eden Tutşi, şunları söyledi:
“Yapılandırma kanunu çıktığında 207 milyon TL alacağımız vardı. Bunun yapılandırma kapsamına giren 128 milyon TL’ nin 48 milyonu yapılandırmış oldu. 100 bin 926 abonemizden yapılandırmadan faydalanan 30 bin 611 abonemiz ile temiz bir sayfa açtık teşekkür ediyoruz. Yapılandırmadan faydalanan 22 bin 748 abonemizin 19.873’ü 29.804.434,36 TL peşin ödemeden yararlanmış. 2.875 abonemiz ise 17.671.735,68 TL taksitlendirme imkanından faydalanmıştır. Toplamda 48,6 milyon TL yapılandırıldı.”

“Borçlarını ödeyen abonelere teşekkür ediyoruz”

Tutşi; Yapılandırma döneminde borçlarını ödeyen abonelere teşekkür ediyoruz. Geriye kalan abonelerin de bir an önce borçlarını kapatmalarını arzu ediyoruz, Diyarbakır’a hizmet için çalıştıklarını kaydeden Tutşi,“Alt yapıda eksiklerin giderilmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. İçme suyundan, arıtma tesislerine ve diğer hizmet alanlarımızda hükümetimizin yaptığı yatırımlar sayesinde önemli ölçüde yol aldık. Hemşehrilerimizin kaliteli ve sağlıklı içme suyu kullanması, sorunsuz alt yapı hizmetlerini alabilmesi için ekiplerimiz sahada fedakarca çalışıyor.” dedi

Fotoğraf Galerisi