Çadır kentte içme suyu ve kanalizasyon çalışmaları tamamlandı

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, 4 bin 200 çadırın kurulduğu yeni geçici barınma alanı için içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarını tamamlandı.

Depremzede vatandaşlar için tüm ihtiyaçların karşılanacağı çadır kentte Diyarbakır Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ( DİSKİ ) ekipleri bölgede altyapı sorununu çözerek banyo ve tuvalet alanlarını da hizmete açtı.

İçme suyu ve kanalizasyon alt yapı çalışmaları da tamamlandı

Diski Genel Müdürlüğü olarak, çadır kentte 2600 m içme suyu, 2100 metre kanalizasyon ve1800 metre terfi hattı ve hattı döşendi.

Çadır kentte  1800 m atıksu terfi sistemi ile buradaki atıksuları toplanarak Çarıklıda bulunan ileri biyolojik arıtma tesisine iletilecektir ardından arıtılıp Dicle nehrine bırakılacaktır.

Wc, duşluklar, çamaşırhane ve sosyal alan hazır

Çadır kentte vatandaşların tüm ihtiyaçlarının karşılanması için wc, duşluklar, çamaşırhane ve sosyal alan bulunuyor.

Çadır kentte depremden zarar gören vatandaşların kullanımına hazır olması için Diski Genel Müdürlüğü “Asrın felaketinin” ilk saatlerinden bu yana vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor

Genel Sekreter Abdullah Çiftçi ve Yenişehir Kaymakamı Murat Beşikci çadır kenti inceleyip, içme suyu ve kanalizasyon çalışmaları hakkında DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi bilgi aldı.

“Tüm imkânlarımızla seferber olduk”

“DİSKİ Genel Müdürlüğü olarak ekiplerimizle koordineli bir şekilde çalışarak çadır kentin altyapısını mümkün olabildiğince hızlı bir şekilde tamamlamak için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Gerek içme suyuna erişimi sağlamak gerek atık su hatlarını faaliyete geçirebilmek için mücadele veriyoruz. ’

Çadır kentte vatandaşlarımızın tuvalet ve banyo ihtiyaçlarını karşılamak için ekiplerimiz tarafından temiz su ve kanalizasyon bağlantıları yapıyoruz. Bu kapsamda bugüne kadar muhtelif yerlerdeki konteynerlerin bağlantısı yapılmıştır. Yaraların tez zamanda sarılması için tüm imkânlarımızla seferber olduk.”

Fotoğraf Galerisi