ÇARIKLI’DA SU KESİNTİSİ TARİHE KARIŞACAK

ÇARIKLI’DA SU KESİNTİSİ TARİHE KARIŞACAK

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Sur ilçesine bağlı Çarıklı Mahallesi’nde içme suyu sorununu çözmek için 1 milyon 600 bin TL’ye mal olacak proje kapsamında 4000 metre içme suyu şebekesi döşedi. 1000 metre küplük depo inşaatının tamamlanmasının ardından elektrik kesintileri yaşansa bile mahallede su kesintileri olmayacak.

Vatandaşların içme suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla yoğun bir şekilde çalışan DİSKİ ekipleri, kentin her noktasında gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ, Sur ilçesine bağlı Çarıklı (Yeşil Vadi) Mahallesi’nde içme suyu sorununu çözüme kavuşturuyor.

DİSKİ, Çarıklı mahallesindeki içme suyu sorununu çözme amacıyla çalışmalara 5 ay önce başladı. Proje kapsamında 4 bin metre içme suyu şebekesi döşendi. 1000 metre küplük depo çalışmasının sürdüğü alanda, sondaj devreye alınacak ve mahalleye içme suyu kesintisiz verilmeye başlanacak. Çarıklı Mahallesi 1 milyon 600 Bin TL’ye mal olacak proje sayesinde elektrik kesintileri yaşansa bile mahallede su kesintileri olmayacak.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ve Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yürük, çalışmaların yapıldığı alanda incelemede bulundu. Teknik ekipten çalışmayla ilgili bilgi alan Tutşi, personele çalışmalarında başarılar diledi.

İleri Teknoloji Kullanılıyor

Tutşi, her noktaya hizmet götürmek için canla başla çalıştıklarını söyledi.

İçme suyunun hayati önem taşıdığını vurgulayan Tutşi, “DİSKİ olarak hedefimiz, her mahallemizin içme suyu sorunun en hızlı şekilde çözüme kavuşturmaktır. İçme suyunun vatandaşlarımıza en sağlıklı şekilde ulaşması için projelerimiz devam ediyoruz. Çarıklı Mahallemizdeki ‘İçme Suyu Deposu’nu ileri teknoloji kullanarak yapıyoruz. Projenin tamamlanmasıyla mahallede elektrik kesintisi olsa bile su kesintisi yaşanmayacak. Vatandaşlar içme sularını çeşmeden sorunsuz bir şekilde kullanabilecek.”

Projenin 3 ay içinde tamamlanması hedefleniyor.

Fotoğraf Galerisi