Çelikevler’de Altyapı Projesinde Son Rötuşlar

DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün başlattığı içme suyu, atık suyu ve kanalizasyon hattı terfi projesi kapsamında çalışmalar da sona gelindi .

DİSKİ Genel Müdürlüğünün başlattığı içme suyu, atık su ve kanalizasyon hattı yenileme projesi kapsamında sona gelindi.

Son dört yılda şehrin tüm bölgelerine yeni hatların döşendiği proje kapsamında içme suyu hatları ve yeni depolarının bağlantılar yapılmaya başlanıyor. DİSKİ Genel Müdürü M. Fırat TUTŞİ’nin vizyon projeleri arasında yer alan ve kentin gelişmişliğine değer katan altyapı projesinde son rötuşlar yapılıyor. Kanalizasyon ve yağmur suyu hatları çalışmalar sırasında yapılırken içme suyu ve yeni depoların bağlantıları da etap etap gerçekleştiriliyor.

Demiryolu ve karayolu altından yapılan yatay delgi geçişleri ile kanalizasyon hatları imalatları tamamlandıktan sonra atiksu sorunu çözülmüş olacaktır.

Yatırım Maliyeti; 

Yapım işi kapsamında 4.664.000 TL’lik yatırım yapılmıştır.

4 664 000 TL bedel ile ihalesi yapılan Diyarbakır İli Yenişehir İlçesi Çelikevler Mahallesi Kanalizasyon ve İçmesuyu Şebeke Döşenmesi İşi kapsamında muhtelif çaplarda 6433 metre kanalizasyon şebekesi, 5892 metre atıksu terfi hattı, 4933 metre içmesuyu şebekesi hattı imalatı hedeflenmiştir.

6066 metre kanalizasyon şebekesi, 4517 metre atıksu terfi hattı, 2931 metre içme suyu şebekesi hattı yapılmıştır. Abonelerimiz için yapılan parsel bacası ve bağlantılarının tamamlanmasıyla, içme suyu bağlantılarının çalışmaları da devam etmektedir.

(DİSKİ) Genel Müdürü M.Fırat Tutşi, çalışmaları yerinde inceledi.

En önemli sıkıntılarımızdan biri olan ve Çelikevler’in kanayan yarası haline dönüşen altyapı projesini hayata geçirmek için çok çaba sarf ettik. Halkımızın da desteği ve metaneti ile zorlu süreci sonuna ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Proje kapsamında sıkıntılı son viraja girmiş bulunmaktayız. Malumunuz her bölgede kazı ve yeni hat döşeme çalışması yaptık. Kanalizasyon hatlarını çalışmalar sırasında yeni şebekelere bağladık. İçme suyu ve yeni içme suyu depolarını da çalışmaların sonunda yani bundan sonra etap etap devreye almamız gerekiyor.

tüm ekiplerimizle sahada olacağız. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

Fotoğraf Galerisi