Çemisalat grup içme suyu isale hattındaki arıza giderildi

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde meydana gelen içme suyu arızalarına anında müdahale ediyor.

Hazro İlçesine bağlı Bayırdüzü Mahallesi sınırları içerisinde yer alan, Çemisalat (Bazmar) kaynağından Hazro, Silvan ve Bismil İlçelerine ait toplam 67 üniteye su temin eden Çemisalat (Bazmar) İçme suyu grubundaki Silvan ilçesi Heybeli konak mahallesine bağlı kuru çayır mezrasında bulunan Ø400 lük PVC hattında oluşan patlağın giderilmesi için tüm grubun ana şebeke vanası kapatılmış ardından ivedilikle malzeme, ekip ve ekipman ile müdahale edilerek yaşanan sorun giderilmiştir.

112 kilometrelik hatta vanalar değiştirildi

DİSKİ ekipleri, 112 kilometrelik Çemisalat grup içme suyu isale hattında fiziki ve ekonomik ömrünü tamamlamış vanaların değişimini sağladı. Yapılan çalışma ile ileride oluşabilecek arızalara ani müdahale etme imkanı sağlandı.

arızalara büyük bir hassasiyetle yaklaşıyoruz

DİSKİ’nin, birinci önceliği temel yaşam kaynağı olan içme suyu konusunda yurttaşların mağdur edilmemesi olduğunu belirten DİSKİ Genel Müdürü Mehmet Şerifoğlu, “Konu içme suyu olunca kurum olarak arızalara büyük bir hassasiyetle yaklaşıyoruz. Çemisalat grup içme suyu isale hattında meydana gelen arızaya planlı şekilde müdahalede bulunarak, isale hattında bulunan fiziki ve ekonomik ömrünü tamamlamış vanaların değişiminide sağladık. Yurttaşların suyun kullanımı konusunda tasarruflu olmalarını bekliyoruz” dedi.

Fotoğraf Galerisi