ÇEMİSALAT GRUP İÇMESUYU İSALE HATTINDAKİ ARIZA GİDERİLDİ

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde meydana gelen içme suyu arızalarına anında müdahale ediyor.

Hazro İlçesine bağlı Bayırdüzü Mahallesi sınırları içerisinde yer alan, Çemisalat kaynağından Hazro, Silvan ve Bismil İlçelerine ait toplam 67 üniteye su temin eden Çemisalat (Bazmar) İçmesuyu grubundaki Silvan ilçesi Zorova mevkiinde bulunan depremden dolayı Ø400 lük PVC hattında oluşan patlağın giderilmesi için tüm grubun ana şebeke vanası kapatılmış ardından ivedilikle malzeme, ekip ve ekipman ile müdahale edilerek yaşanan sorun giderilmiştir.

Depremin beraberinde arızanın meydana gelmesiyle ekiplerin ivedilikle müdahalede bulunduğunu belirten Tutşi, şöyle konuştu:

Yaşanan bu tarz arızalara ekiplerinin anında gerekli müdahalelerde bulunduğunu açıklayan DİSKİ Genel Müdürü; en temel ihtiyaç olan içme suyu arzında vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için arızaların ivedilikle giderildiğini vurguladı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Dualarımız, bu büyük depremden etkilenenlerle…” şeklinde görüş belirtti.

IMG_0731

Fotoğraf Galerisi