Çermik kuyu Mahallesinin su sorunu çözüme kavuştu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi (DİSKİ), Çermik Kaymakamlığı ve Çermik Belediyesi ortaklığıyla yürütülen projeyle Kuyu mahallesinin içme suyu sorunu çözüme kavuştu

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kırsal mahallelerde vatandaşlara 24 saat kesintisiz, kaliteli ve çeşmeden içilebilir içme suyu ulaştırmak için projeler yürütüyor.

Çermik Kuyu Mahallesinin içme suyu sorunu çözüme kavuştu. Çalışmaları Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Diski Genel Müdürlüğü, Çermik Kaymakamlığı, Çermik Belediye Başkanlığı ve Kuyu köyü sakinlerinin ortak çalışmaları ile yapıldı.

Kırsal mahallelerde kuraklığın etkisini azaltmak amacıyla projeler geliştiren DİSKİ Genel Müdürlüğü, Çermik ilçesine bağlı Kuyu mahallesinde yaz mevsiminde azalan içme suyu sorununu çözüme kavuşturmak için Çüngüş ilçesi Sağtepe mahallesine bağlı Bahçe mezrasında bulunan kaynak suyundan Kuyu mahallesine ulaşması için ekipler, 12 bin 100 metre içme suyu boru döşeme çalışmaları sona erdi. iş kapsamında 5 adet vantuz, 3 adet tahliye vanası, 3 adet hat vanası yapıldı.

Çermik Kaymakamı Vahit Yılmaz, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ve DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, çalışmaları inceleyerek teknik personelden bilgi aldı.

Yatırımların belirli bir plan dâhilinde ve vatandaşın öncelikli ihtiyaçları çerçevesinde yapıldığını belirten Diski Genel Müdürü Tutşi, şunları dile getirdi:

“İl merkezimizde ve tüm ilçelerimizde sorumluluk alanımızda olan tüm mahallerimizde değerli hemşerilerimizin içme suyuna en kaliteli ve sağlıklı bir şekilde ulaşması için DİSKİ olarak büyük bir gayret ve sorumlulukla çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Amacımız değerli hemşerilerimizin hizmetlerimizdenen iyi şekilde yararlanmasıdır.”

Fotoğraf Galerisi