Çermik kuyu Mahallesinin su sorunu çözüme kavuşuyor

DİSKİ, İl merkezi ve kırsal mahallelerde sorunsuz bir altyapı ve sağlıklı su temini için çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Çermik Kuyu Mahallesinin içme suyu sorunu çözüme kavuşturuluyor. Çalışmaları Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Diski Genel Müdürlüğü, Çermik Kaymakamlığı, Çermik Belediye Başkanlığı ve Kuyu köyü vatandaşlarımızın ortak çalışmaları ile yapılmaktadır.

DİSKİ ekipleri, kuraklığın etkisiyle su kaynaklarında meydana gelen azalmalar nedeniyle yaşanan içme suyu sorununu çözmek için proje geliştiriyor. Bu kapsamda DİSKİ Genel müdürlüğü, Çermik Kaymakamlığı, Çermik Belediye Başkanlığı ve Kuyu köyü vatandaşlarımızın ortak çalışmaları ile ekipler Çüngüş ilçesi Sağtepe Mahallesine bağlı Bahçe mezrasında bulunan kaynak suyunu Kuyu mahallesine ulaştırmak için yaklaşık 12.100 metre 75’lik pe içmesuyu borusu döşeme çalışmaları aralıksız devam ediyor.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Çermik Belediye Başkanı Şeymus Karamehmetoğlu ve Çermik Kaymakamı Vahit Yılmaz yapımı devam içmesuyu hattını yerinde inceleyerek teknik personelden bilgi aldı.

“Su sorunu yaşayan mahalle kalmayacak”

Yatırımların belirli bir plan dâhilinde ve vatandaşın öncelikli ihtiyaçları çerçevesinde yapıldığını belirten Diski Genel Müdürü  Fırat Tutşi, “İl merkezimizde ve tüm ilçelerimizde sorumluluk alanımızda olan bin 47 mahallemizde değerli hemşerilerimizin içme suyuna en kaliteli ve sağlıklı bir şekilde ulaşması için DİSKİ olarak büyük bir gayret ve sorumlulukla çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Amacımız değerli hemşerilerimizin hizmetlerimizde en iyi şekilde yararlanmasıdır” dedi.

 

 

Fotoğraf Galerisi