Çermik Tepe Mahallesi kanalizasyon hattında çalışmalar tamamlandı

DİSKİ Genel Müdürlüğü, daha önce atıksuların gelişi güzel şekilde çevreye bırakıldığı Çermik Tepe Mahallesi’ne yeni kanalizasyon şebeke hattı kazandırdı.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİKSİ) Genel Müdürlüğü, ilçelerin sağlıklı bir altyapıya kavuşması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

DİSKİ, halk sağlığını korumak için Çermik ilçesine bağlı Tepe Mahallesi’nde kanalizasyon şebeke hattı çalışması yürüttü.

Ekipler, çalışma kapsamında mahalleye 200 mm çapında koruge borular döşedi ve belirlenen noktalara muayene bacaları yerleştirdi.

Daha önce kanalizasyon sisteminin bulunmadığı Tepe Mahallesi, yapılan çalışmalar sonucunda yeni kanalizasyon şebeke hattına kavuştu.

DİSKİ ekipleri, ayrıca Tepe Mahallesi’nde oluşan ve içme suyu kesintisine neden olan arızaya da müdahalede bulunarak arızayı kısa sürede giderdi. Onarım işlemlerinin tamamlanmasının ardından mahalleye yeniden içme suyu verilmeye başlandı.

Çermik Tepe Mahallesi sakinleri yeni kanalizasyon şebeke hattının tamamlanıp hizmete sunulmasından dolayı DİSKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

 

Fotoğraf Galerisi