Çermik Tepe Mahallesi’nde içme suyu şebeke hattında çalışmalar tamamlandı

Çermik Tepe Mahallesi’nde içme suyu şebeke hattında çalışmalar tamamlandı

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Çermik ilçesinin yeni imar alanı olarak belirlenen Tepe Mahallesi’nde içme suyu şebeke hattında çalışmalarını tamamladı.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde altyapı ile içme suyu temini çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, Çermik ilçesinin yeni imar alanı olarak belirlenen Tepe Mahallesi’ne içme suyu temin edecek olan projede çalışmalarını tamamladı.

Nüfus ve hane sayısı göz önünde bulundurularak yapılan çalışmada ekipler, Tepe Mahallesi’ne 1400 metre uzunluğunda 90 mm çapında içme suyu borusu hattı döşedi.

İçme suyu şebeke hattı çalışmaları dışında DİSKİ Genel Müdürlüğü, Tepe Mahallesi’nde abone bağlantılarını da yaparak yeni şebeke hattını vatandaşların hizmetine sundu.

Kanalizasyon şebeke hattı çalışmaları tamamlandı

DİSKİ Genel Müdürlüğü, içme suyu dışında Tepe Mahallesi’nde kanalizasyon şebeke hattı döşedi. Ekipler, çalışmalarda mahalleye 210 metre uzunluğunda 200 mm çapında boru imalatını tamamladı. Kanalizasyon şebekelerine 800 mm çapında 3 adet buhar kürlü baca yerleştirdi.

Fotoğraf Galerisi