ÇERMİK’İN ATIKSU VE KANALİZASYON SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

ÇERMİK’İN ATIKSU VE KANALİZASYON SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Çermik ilçesinde Atıksu Arıtma Tesisinin yapılması için proje çalışmalarına başladı. Projeyle ilçenin atıksu ve kanalizasyon sorunu çözüme kavuşacak.

Uzun süredir gündemde olan Çermik Atıksu ve Kanalizasyon sorunu çözülüyor.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun Çermik ilçesinde gerçekleştirdiği toplantıda gündeme gelen Sinek Çayı’na akan Kanalizasyon sorunun çözümü için DİSKİ düğmeye bastı. Projeyle Sinek Çayına 8 ayrı yerden deşarj olan atık suları iki farklı yerde birleştirerek Atıksu Arıtma Tesisine iletimi sağlanacak. Temizlenen su daha sonra Sinek çayına deşarj edilecek.

Konuya ilişkin proje çalışmalarına başlayan DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gördük ve İlbank Bölge Müdürü Süleyman Halit Bayrak ile teknik personel yerinde inceleme yaptı. Tutşi ve beraberindekiler, Atıksu Arıtma Tesisi yerinde ve deşarj noktalarını gezerek yapılabilecek çalışmaları değerlendirdi.

DİSKİ Genel Müdürü Tutşi, Çermik Kaymakamı Ramazan Polat ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ile görüşerek projeyle ilgili istişarede bulundu.

Tutşi daha sonra DİSKİ Çermik Şube Müdürlüğü’nü ziyaret ederek personelle bir süre görüştü.

Fotoğraf Galerisi