Çınar Kuyuluhöyük’ün Su Sorunu Çözüldü

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Çınar ilçesinde yeni açılan sondaj sayesinde su sorununu çözüme kavuşturdu.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, ilçelerde su sorununa kalıcı çözümler sunmak amacıyla proje çalışmalarına devam ediyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Çınar ilçesine bağlı Kuyuluhöyük Mahallesi’nde 480 metre sondaj kuyusu çalışmasını tamamlayarak su sorununu çözüme kavuşturdu.

Yatırım ve İnşaat Daire Başkanlığı ekipleri tarafından Çınar ilçesine bağlı Kuyuluhöyük Mahallesine 5lt/sn su verimliliğine sahip yeni sondaj kuyusu kazandırıldı. Açılan sondajın bağlantısının yapılması için de Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından pompa montajı yapılacak. Yürütülen çalışma sayesinde vatandaşlara ulaşan suyun daha sağlıklı ve kesintisiz olması sağlanacak.

Çınar Kuyuluhöyük içmesuyu sıkıntısı yaşamayacak

Sondaj kuyularının devreye alınması için tüm ekipmanlar tamamlanarak test işlemi başarılı bir şekilde tamamlandı. Çınar ilçesi sondaj çalışmaları süresince yapılan bu işlemler sayesinde içmesuyu sıkıntısı yaşamayacak.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi biten sondaj kuyusunda ‘pompa deneme’ işlemini gerçekleştirdi.

Projeyle uzun süre Kuyuluhöyük Mahallesinde içme suyu sorunu yaşanmayacağını vurgulayan Tutşi, “Yine de suyu israf etmemeli, suyu boşa akıtmamalıyız. Mevcut su mahallenin kullanımına fazlasıyla yetiyor. Vatandaşlarımız içme suyunu kaçak bir şekilde bahçe ve tarla sulamasına kullanmamalıdır. Abonelikleri olmayanlar, abone işlemlerini bir an önce yapmalıdır. Yeni hizmetimiz Kuyuluhöyük’ Mahallemize hayırlı olsun.” dedi.

Fotoğraf Galerisi