Çüngüş Atıksu Arıtma Tesisi Projesi

( DİSKİ ) Su ve kanalizasyon İdaresi, Çüngüş ilçesinde Atıksu Arıtma Tesisi Projesi başlattı. Ürettiği evsel atık suların bertarafının sağlanması amacıyla başlayan projede sona gelindi. Çüngüş’te Atıksuları Diski Su ve Kanalizasyon İdaresi İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinde arıtılacak.

Çevreye olan hassasiyetin daha da önem kazandığı günümüz şartlarında, geleceğe daha temiz ve yaşanılabilir bir çevre bırakılması için çalışmalar sürüyor. Diyarbakır merkez ilçe ve çevresinin hava, toprak, su gibi yaşamsal varlıklarının havza bazında korunarak sürdürülebilirliğinin sağlanmasına yönelik çözümler üretilmeye devam ediliyor.

Ürettiği evsel atık suların bertarafının sağlanması amacıyla proje hazırlığı devam ediyor.

Diski Genel Müdürlüğü görev yetki ve sorumluluğunda bulunan Çüngüş ilçesi, ürettiği evsel atık suları Diski Genel Müdürlüğüne ait Merkez İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisine getirecek olan Terfi istasyonu montajları ve altyapı imalatı, Projenin tamamlanması ile birlikte Mahalle ve köylerde oluşan atıksu, arıtma tesisinde arıtılacak.

Tutşi, projeyi ve konumu yerinde inceledi.

Çüngüş’ten sonra Çermik’te soluk alan Diski Genel Müdürü M. Fırat TUTŞİ, Çermik Çukur Mahallesinde kanalizasyon hattı geçeceği yerlerin etüt çalışmasını yaptı.

 

Fotoğraf Galerisi