Deprem ve sel felaketine yardıma giden personellere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi verildi

İhtiyaç olduğunda artık tüm Türkiye biliyor ki DİSKİ Genel Müdürlüğü güçlü bir şekilde bu tür afetlerde görev almak için hazır bekliyor olacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremde meydana gelen afet bölgesine zaman kaybetmeden 08.02.2023 ve 17.03.2023 tarihleri arasında Adıyaman merkez ve ilçelerine  araç ve personel takviyesi yapan DİSKİ Genel Müdürlüğü, İçme Suyu Daire Başkanlığı tarafından 1 kombin araç (bakım-onarım ), 1 yardımcı araç ve 25 personele depremzedeleri susuz bırakmamak için seferber olan ekipler, depremde zarar gören hatların tespitinin ardından onarım çalışmalarında 97 arızaya anında müdahale ederek şehrin içme suyunu karşılayıp, salgın hastalıkların önüne geçmiştir.

Öte yandan Şanlıurfa ili, 15.03.2023 tarihinde meydana gelen sağanak yağış sonrası sel felaketi yaşanmıştır. DİSKİ Genel Müdürlüğü zaman kaybetmeden biri kombine olmak üzere 2 adet Vidanjör, 16 adet Su Tankeri ve 28 personelden oluşan 3 ekip Şanlıurfa iline gönderilmiştir. Afetin yaşandığı gün şehir merkezine ulaşan ekipler zaman kaybetmeden AFAD Kordinasyon kapsamında Şanlıurfa il merkezi ve köylerinde birden fazla bölgede faaliyet göstermiştir.

Saha çalışmaları mesai saati gözetmeksizin 3 ekip ile biri kombine olmak üzere 2 adet Vidanjör şehir merkezinde bir çok farklı noktada ekipler en az 2 vardıya sistemiyle çalışmalarını yürütmüşlerdir.

DİSKİ TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDA

Artvin ili Arhavi ilçesinde  22 Temmuz 2021 tarihinde ve Sinop’un Ayancık ilçesinde 11 Ağustos 2021 meydana gelen sel felaketin de DİSKİ  Genel Müdürlüğü, personel ve araç desteği sağlayıp 2 şehrin  ihtiyaç duyulan her alanın da çalışmalarını yürütmüştü.

DİSKİ Genel Müdürü M. Fırat TUTŞİ, Afet bölgelerinde çalışma yapan personellere iftar yemeği verdi. İftar yemeğinde konuşan Tutşi; “Rabbim böyle afetlerden ülkemizi ve şehrimizi korusun” diyen Tutşi;

İhtiyaç olduğunda artık tüm Türkiye biliyor ki DİSKİ Genel Müdürlüğü güçlü bir şekilde bu tür afetlerde görev almak için hazır bekliyor olacak çünkü iklim değişikliğiyle birlikte dünya bu tür zor durumları yaşayacakmış gibi görünüyor. Onun için hem şehrimiz için hem de diğer şehirler için hatta diğer ülkeler için hazırlıklı olmamız gerekiyor. Afet bölgesinde üstün hizmet ve gayretinizden dolayı sizlere Teşekkür belgesi veriyoruz. Size verdiğimiz belgelerin bir maddi karşılığı yok ama ömür boyu gururla evlerinizin en güzel köşesine asacağınız, çocuklarınıza hatıralarınızı anlatacağınız bir duyguyu birlikte yaşamış olduk.

SİZLERLE BİRLİKTE ÇALIŞTIĞIM İÇİN GURUR VE ONUR DUYUYORUM

Deprem ve Sel  çalışmalarına katkı sağlayan tüm personelin birer kahraman olduğunu söyleyen Tutşi, “Çünkü en zor zamanda görev alma iradesi gösterdiniz ve orada harika bir iş çıkardınız. Allah hepinizden razı olsun. Sizlerle birlikte çalıştığım için gurur ve onur duyuyorum. Bu gurur ve onur her geçen gün artıyor” açıklamalarını yaptı.

Fotoğraf Galerisi