Dicle ilçesine inşa edilecek içme suyu isale hattı masaya yatırıldı

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Dicle ilçesine inşa edeceği yeni içme suyu isale hattını gerçekleştirdiği toplantıyla masaya yatırdı.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, sorumlu olduğu 15 bin 272 kilometrekare içinde yer alan ilçeler ve kırsal mahallelere kaliteli içme suyu teminini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

İnşa işlemlerinden önce sahada etüt çalışmalarını gerçekleştirerek çeşitli alternatifler üreten DİSKİ Genel Müdürlüğü, yerleşim yerlerine en uygun projeyi hayata geçirmek amacıyla ilgili birimlerin katılımıyla toplantılar düzenliyor.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi’nin, önderliğinde Dicle ilçesinin içme suyu sorununu kalıcı bir şekilde 2050’e kadar çözmek için toplantı yapıldı.

Toplantı ile ilgili bilgi veren Tutşi, Dicle ilçesinin içme suyu ihtiyacını 2050’ye kadar karşılamayı planladıklarını söyledi.

Çalıştıkları projeler sayesinde uzun yıllardır içme suyu sorunu yaşayan Dicle’nin geçen yıldan itibaren 24 saat esaslı içme suyu vermeye başladıklarını belirten Tutşi, bundan sonrada hayata geçirecekleri çalışmalarla Dicle’nin içme suyu sorununu kalıcı şekilde çözmeyi planladıklarını dile getirdi.

Tutşi, saha çalışmaları sonucunda ellerinde 5 alternatif bulunduğunu ilçeye en uygun projeyi hayata geçireceklerini kaydetti.

 

Fotoğraf Galerisi