Dicle’de Kaçak Su Mücadelesi

Dicle’de Kaçak Su Mücadelesi

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğünce vatandaşların mağdur edilmesini önlemek amacıyla başlatılan Kayıp-Kaçak ve Abonelendirme çalışmaları kapsamında Dicle ilçesi’nde 1.100’ün üzerinde haneye gidildi ve abonesi olmayan hanelerin abonelikleri yapıldı.

DİSKİ, kayıt dışı su kullanımların önüne geçmek amacıyla tüm ilçelerde başlattığı kayıp-kaçak ve abonelendirme çalışmalarına Dicle ilçesinde devam etti.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ve Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gördük, çalışma yapan ekipleri sahada denetledi.

“Dicle ilçemize 7/24 su sağlamaktayız”

Vatandaşların görüşünü dinleyen Tutşi, daha iyi hizmetleri sunmak için herkesin abone işlemleri yapmasının önemli olduğunu ifade etti. Tutşi, sözlerine şöyle devam etti:

“İlçede bugüne kadar 1.100’ün üzerinde haneye gidildi ve abonesi olmayan hanelerin abonelikleri yapıldı. Kaçak su kullananlarla ilgili de mevzuat gereği işlem yapıldı. Bu çalışmalar neticesinde daha önce dolmayan ilçe merkezindeki tüm depolarımız şu anda dolmuş durumda ve Dicle ilçemize 7/24 su sağlamaktayız. Çalışmalarımız bittiğinde ve vatandaşlarımız suyu sulama amaçlı kullanmadığı takdirde suyumuz ilçemize 24 saat yetecektir. Dicle ilçemizdeki bu taramalarımız devam edecek. Dicle ilçemizdeki bu çalışmalar tüm haneleri kapsayacak ve ilçe merkezindeki tüm evlere gidilerek tespitler yapılacak”

Daha sonra Dicle DİSKİ İlçe Müdürlüğünü de ziyaret eden Tutşi personel ile görüşerek kurumsal anlayış çerçevesinde vatandaşlarla Genel Müdürlüğümüz arasında köprü görevi gören personelleri bu anlamda uyararak ilçeden ayrıldı.

Fotoğraf Galerisi