DİSKİ 2. kısım içmesuyu arıtma tesisinin zemin etüdünü gerçekleştirdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ( DİSKİ ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan 2. kısım içme suyu arıtma tesisi için saha çalışmaları incelendi.

Musluklardan kaliteli ve sürekli su akmasını sağlamak amacıyla; Diski Genel Müdürlüğü uzun zamandır üzerinde çalışılan 2. kısım içme suyu arıtma tesisi projesi dahilinde sondaj ve zemin etüdü yapılan noktada ilk kazma vuruldu.

Çalışmaları Diski Genel Müdürü Fırat TUTŞİ, İlbank Bölge Müdürü Süleyman Halit BAYRAK ve teknik personel yerinde inceledi.

Diski Genel Müdürü TUTŞİ, konuya ilişkin verdiği bilgide, “Diyarbakır’ımızın 2055 yılına kadar suyun arz problemini çözecek olan Dicle Barajından 3m³/s ilave su sağlayacak projemizin inşaatına başlıyoruz. Arıtma Tesisimize gelecek olan suyun arıtılması içinde tesisimizin kapasitesini de arttırmamız gerekmektedir.

Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız projemiz dahilinde ya Allah, bismillah dedik. 2. kısım Su arıtma tesisimizin inşaatında zemin etüdü gerçekleştirdik. Rabbim hayırlısıyla tamamlamayı, açılışını yapmayı hep birlikte evlerimizden ve işyerlerimizden 24 saat içme suyu içmeyi nasip etsin.” dedi.

Fotoğraf Galerisi