DİSKİ 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde mesai kavramı gözetmeksizin çalışmalarına devam etti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı tatili süresince huzurlu ve temiz bir ortamda geçirilebilmesi için çalışmalarını aralıksız yürüttü.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşların 9 günlük Kurban Bayramı süresince sorunsuz bir şekilde geçirmesi ve mağduriyet yaşamaması için ekipleri ile sorunsuz bir şekilde hizmet verdi.

DİSKİ ekipleri, Kurban bayramı tatilinde kent merkezinde meydana gelen içme suyu ve kanalizasyon arızalarını mesai kavramı gözetmeksizin onardı.

Bayram tatili süresince 630 kanalizasyon ve İçmesuyu arızası onarıldı

Kanalizasyon Daire Başkanlığı ile İçmesuyu Daire Başkanlığı, Yenişehir, Bağlar, Kayapınar ve Sur ilçelerinde ekiplerinin tespit ettiği, vatandaşlardan gelen ihbarların değerlendirildiği 630 kanalizasyon ve içme suyu arızası onarıldı.

Kurban satış ve kesim yerinde tıkanan hatlar tekrar aktifleştirildi 

Kent merkezindeki kurban satış ve kesim yerlerinde vidanjör ve kombine araç bulunduran DİSKİ,  hayvansal atıkların kanalizasyon hatlarına atılması sonucu tıkanan 55 kanalizasyon hattında ekiplerin çalışmaları sonucu tekrar aktifleştirilerek, vatandaşların kurban alım satım işlemlerini sağlıklı bir ortamda yapmaları sağlandı.

Çınar ve Mazıdağı yayınlarına müdahale edildi

DİSKİ Genel Müdürlüğü, 20 haziran gece saatlerinde 66 kilometrelik alanın etkilendiği Çınar ile Mazıdağı ilçeleri arasındaki yangına ilk andan itibaren 6 su tankeri, 1 kepçe, 1 vidanjör ve toplam 14 personelle müdahalede bulunarak, yangın söndürme çalışmaları yürüttü.

Yangın söndürme çalışmaları sonrasında Çınar ve Mazıdağı halkının su ihtiyacının bir kısmını karşılamak için 12 su tankeri yollanıldı.

Şehir merkezi, kırsal mahalleler, Ergani ve Kulp ilçelerinde çıkan yayınlara müdahale

Şehir merkezinde ve kırsal mahallelerde çıkan anız yayınlarına müdahale eden ekipler, Ergani’ye bağlı Xeltuşka, Meyadun ve Zengetil kırsal mahalleleri arasında bulunan ekili arazilerde ve Bagür mahallesinde anız yangınına müdahale etti. Kulp’a bağlı Ağaçlı Mahallesinde oluşan 50 dönümlük ormanlık alanda yangın söndürme çalışmalarına da katıldı.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, mesai kavramı gözetmeksiniz 7/24 anlayışına göre Diyarbakır halkına hizmet etmektedir.

Fotoğraf Galerisi