DİSKİ, Abone Çalışmaları

DİSKİ, Abone Çalışmaları
Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü Fırat Tutşi, Çüngüş ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesi’nde vatandaşların altyapı, içme suyu ve diğer hizmetleri alabilmesi için abone olmaya ikna etme çalışmaları kapsamında istişarede bulundu.
DİSKİ, her yerde sorunsuz hizmet verebilmek için abolendirme ikna çalışmalarına devam ediyor.
Hafta sonu çalışmaları kapsamında DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi Çüngüş İlçesine bağlı 1000 nüfus ve 300 haneye sahip Yeniköy Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.
DİSKİ aboneliği bulunmayan Yeniköy Mahallesi, bu nedenle gerekli hizmetleri alamıyor. Vatandaşları abone olmaya ikna etmek için istişarede bulunan Tutşi, Belediye üst yapı hizmetlerinin yanı sıra DİSKİ’nin altyapı, kanalizasyon, İçmesuyu ve diğer hizmetleri verilebilmesi için mahalle sakinlerinin abonelik yapması gerektiğini belirtti.
Tutşi, konuşmasına şöyle devam etti:
“Şu an Yeniköy mahallemizde 2 sondaj bulunuyor. 1 sondaj elektrik borcu nedeniyle çalışamıyor. İçme suyu şebekesi ve kanal şebekesi bulunan Yeniköy Mahallemizde, hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunmak istiyoruz. Ancak bunu yapabilmemiz için mahalle sakinlerinin aboneliklerini yapması gerekiyor. Bugün Yeniköy Mahallemizde muhtarımız ve değerli hemşehrilerimizle Sayın Valimiz Münir Karaloğlu’nun talimatıyla bir araya geldik. Hemşehrilerimizi abone olmaya ikna ederek hizmetlerimizi vermek istiyoruz”

Fotoğraf Galerisi