DİSKİ Afet ve 500 Evler kanalizasyon hattında oluşan arızayı giderdi

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Kayapınar ilçesi Afet ve 500 Evler civarında kanalizasyon hattında meydana gelen arızaya anında müdahale etti.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi ve 17 ilçede meydana gelen, kanalizasyon ve içme suyu arızalarını gidermek için 7/24 çalışmalarını sürdürüyor.

Atıksu Kontrol ve Ruhsat Denetim Daire Başkanlığı, Kayapınar ilçesi Afet ve 500 Evler kanalizasyon hattında meydana gelen arızayı gidermek için çalışma başlattı.

Afet ve 500 Evler’in atıksuyunu Şanlıurfa Yolu’nda yer alan ana kolektör vasıtasıyla Diyarbakır İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaştıran 500’lük koruge borularda arıza meydana geldi.

Çevre ve insan sağlığını tehdit eden atıksuların gelişi güzel şekilde alana akmasını önlemek için DİSKİ, hızlı bir şekilde organize olup çalışmalarına başladı.

Ekipler, ilk etapta alanda kazı çalışması yürüterek, yapılan kaynakla çelik boru içerisinde yer alan arızanın yaşandığı koruge boruya kanal görüntüleme kameralarının tespitiyle ulaştı.

Ekiplerin gün boyu devam ettirdiği hummalı çalışmaların ardından kırılma ve ezilmeler yaşanan koruge boru kanalizasyon sisteminden çıkarılarak yerine yenisini monte etti.

Çalışmaların ardından kazı yapılan alan can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla dolgu ile kapatıldı.

Tutşi, çalışmayı denetledi

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ve Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gördük, Şanlıurfa Yolunda devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek personelden yapılan işlemlerle ilgili bilgi aldı.

Tutşi, yapılan özverili çalışmadan dolayı alanda bulunan personele teşekkür etti.

Fotoğraf Galerisi