DİSKİ (ALO 153) İle Arızalara Anında Müdahale Ediyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, (153 SU İHBAR HATTI) üzerinden ihbar edilen su ve kanalizasyon patlaklarına anında müdahale ediyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezinde meydana gelen içme suyu ve kanalizasyon arızalarını gidermek için 7 gün 24 saat aralıksız şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Diski 4 merkez ilçede haftalık ortalama, 532 kanalizasyon ve içme suyu arızasına müdahale ediyor.

Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ile İçmesuyu Daire Başkanlığı, Yenişehir, Bağlar, Kayapınar ve Sur ilçelerinde ekiplerinin tespit ettiği, vatandaşlardan gelen ihbarların değerlendirildiği haftalık ortalama 532 kanalizasyon ve içme suyu arızasına müdahale ediyor.

İçmesuyu Daire Başkanlığı’na bağlı Bakım-Onarım ekipleri, en temel ihtiyaç olan içme suyunun temininde her hangi bir aksaklık yaşandığında oluşan arızayı gidermek için yoğun çaba sarf ediyor. Ekipler, haftalık kent merkezinde meydana gelen 148 adet su patlağı arızasını gideriyor.

Bakım-Onarım ekipleri, arızalar dışında DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün, belirlediği alanlarda içme suyu şebeke hattı oluşturma ve abone bağlantıları çalışmalarında da yer alıyor.

Haftalık 385 kanalizasyon arızasına anında müdahale

Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı, ise haftalık 385 kanalizasyon arızasına müdahale ediyor. Ekipler, bazen vidanjör marifetiyle bazen ise yeraltında oluşan arızalara kazı yaparak müdahale ederek çalışma sonunda bozulan caddeleri ve kaldırımları eski haline getirerek yeniden vatandaşların hizmetine açıyor.

Çalışmalar kapsamında ekipler, haftalık 10 bin 966 metre uzunluğunda tıkanan kanalizasyon şebekesinin temizliğini yaparak yeniden aktif hale getirilmesini sağlıyor. Ayrıca haftalık 219 rögar ve 260 adet ızgara temizliğini gerçekleştiriyor.

 ALO 153 Can Kulağıyla  7/24 vatandaşlara hizmet veriyor

7/24 hizmet veren DİSKİ Genel Müdürlüğü ALO 153 hattı, vatandaşlar tarafından bildirilen arızaları direk işleme alarak ilgili birimlere iletiyor.
Vatandaşların içme suyu ve kanalizasyon konularında mağduriyet yaşanmaması için ekipler, mesai kavramı gözetmeksizin arızaların oluştuğu yere intikal ederek gerekli çalışmaları yürütüyor.

Fotoğraf Galerisi