DİSKİ, Altyapı Hattı Projesine Devam Ediyor

DİSKİ, Altyapı Hattı Projesine Devam Ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğünce Yenişehir ve Kayapınar ilçelerini kapsayan kanalizasyon ve yağmur suyu şebeke döşenmesi projesinde yer alan Leyla Kasım Caddesi-Şanlıurfa Yolu kesişiminde çalışmalara başladı.

DİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından 7 milyon 346 bin bedel ile ihalesi yapılan Kayapınar-Yenişehir ilçeleri kısmi kanalizasyon ve yağmur suyu şebeke döşenmesi projesi kapsamında yapılan Leyla Kasım Caddesi Şanlıurfa Yolu kesişimindeki çalışmalar sürüyor.

6 bin 200 metre kanalizasyon hattı, 5 bin 300 metre yağmur suyu hattı, 1200 metre yağmur suyu ızgara hattı imalatı yapılacak projede şimdiye kadar 3 bin 193 metre imalat tamamlandı.

Amacımız sorunsuz bir alt yapı ağı oluşturmak

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, altyapı çalışmalarıyla şehrin sorunlarına çözüm sunduklarını belirterek ,“İnsan ve çevre sağlığını korumak için altyapı yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda kentimizde birçok noktada kanalizasyon, yağmursuyu hattı imalatı gerçekleştiriyoruz. Amacımız hemşehrilerimize sorunsuz bir alt yapı ağı oluşturmaktır.” dedi.

Fotoğraf Galerisi