DİSKİ Arızaları Anında Gideriyor

DİSKİ Arızaları Anında Gideriyor

Sur ilçesine bağlı Kıtılbıl mahallesi genelini besleyen 1000’lik çelik boruda oluşan arıza nedeniyle yapılan bakım-onarım işlemi DİSKİ ekiplerinin 9 saatlik çalışmasının ardından kesinti yaşanmadan giderildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, arızalara anında müdahale ederek vatandaşların mağdur olmasını önlüyor.

Kıtılbıl mahallesi genelini besleyen 1000’lik çelik boruda arıza oluştuğunu tespit eden ekipler, anında müdahalede bulunarak bakım ve onarım çalışmasına başladı. Önce alanı kazan ekipler, içme suyu hattındaki içme suyunu tahliye ederek kaynak işlemini gerçekleştirdi. Ekipler 9 saat süren çalışmanın ardından bakım-onarım işlemini tamamladı. Çalışmanın ilk anından itibaren DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ve Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gördük, çalışmaları yerinde takip etti.

Çalışmaya emek veren personellere teşekkür eden Tutşi, şunları söyledi:
“Ekipler gerekli tedbirleri aldığı için bölgede çalışma esnasında herhangi bir su kesintisi yaşanmadan sorun giderildi. Ekiplerimiz üstün bir performans gösterdi. Şu anda bölgede su normal olarak veriliyor. Vatandaşlarımıza da anlayışları için teşekkür ederiz.”

Fotoğraf Galerisi