DİSKİ, atıksu ve yağmursuyu bacalarında bakım onarım çalışmaları yürütüyor

DİSKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri, atıksu ve yağmursuyu bacalarında çalışmalar yürütüyor

DİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, kentin altyapı hizmetlerinin sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için çalışmalarına devam ediyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Kanalizasyon Daire Başkanlığına bağlı ekipler, ilçe belediyelerin yapmış olduğu asfalt yollar veya kilitli parke yolların altında kalan kanalizasyon bacaları ve yağmursuyu bacaları CBS ( çoğrafi bilgi sistemi) ekibi tarafından koordinat sistemi ile kayıp bacaları tespit ettikten sonra dedektör veya diğer aletler yardımıyla bulunan nokta işaretlenerek kazı çalışmalarına başlanıyor, kazı çalışmaları sonrası kayıp baca bulunarak yol seviyesine getiriliyor. Yapılan çalışma sayesinde kanalizasyon ve yağmursuyu hattında oluşabilecek arızalara acil müdahale etme fırsatı elde ediliyor.

öte yandan  muhtelif cadde ve sokaklarda yol seviyesi altında kalan kanalizasyon bacası ve yağmursuyu ızgaralarını, yollardaki sürüş konforunu arttırmak için yol üst kotu seviyesine getirme çalışmalarına da devam ediyor. Ekonomik ömrünü tamamlamış eskiyen ve deforme olan kanalizasyon ve yağmursuyu baca kapakları, yeni kapaklar ile değiştiriliyor. Son 1 yılda kent merkezinde toplam 2134  adet kanalizasyon ve yağmursuyu bacası değişiminin ve onarımının gerçekleştirildiği DİSKİ çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Eskiyen kanalizasyon bacası kapağı ile yağmursuyu bacası kapağı DİSKİ tarafından yenilenmesiyle vatandaşlar, daha rahat ve konforlu seyahatin tadını çıkarma fırsatı bulurken, bisiklet tutkunları da bu sayede daha rahat pedal çeviriyor. Tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşlar ve çocuk arabası kullanan anneler de, mazgallara takılma sıkıntısı yaşamadan yolu güvenli bir şekilde geçiyor.

Fotoğraf Galerisi