DİSKİ, ATIKSU’DAN KAYNAKLANAN OLUMSUZLUKLARI GİDERİYOR

DİSKİ, ATIKSU’DAN KAYNAKLANAN OLUMSUZLUKLARI GİDERİYOR
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Yenişehir ilçesine bağlı Aziziye ve Gürdoğan mahallerinde düzensiz yapılaşmadan kaynaklı atıksuların dere yatağına deşarj edilmesi nedeniyle ortaya çıkan koku ve sağlıksız görüntüleri yapılacak çalışmalarla giderecek.
DİSKİ, Yenişehir ilçesine bağlı Aziziye ve Gürdoğan mahallelerinde, Atıksu nedeniyle ortaya çıkan olumsuzlukları gideriyor.
Bölgedeki düzensiz yapılaşmanın atık suları dere yatağına deşarj edilmesinden kaynaklanan koku ve sağlıksız görüntülere çözüm bulmak amacıyla DİSKİ çalışma başlattı. DİSKİ Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gördük, sorunun yaşandığı alanda incelemede bulundu. Aziziye ve Gürdoğan Mahalle muhtarları ve vatandaşların görüşünü dinleyen Gördük, en kısa sürede çalışmalara başlayacaklarını söyledi.
Vatandaşların talepleri doğrultusunda sorunu ivedilikle çözeceklerini vurgulayan Gördük, şöyle konuştu:
“Aziziye ve Gürdoğan mahalle sakinleriyle istişarede bulunduk. Teknik ekibimizle yaptığımız incelemede, bu bölgedeki sorunların sebebinin ruhsatsız, kaçak yapıların usulüne uygun olmayan ve kaçak bağlantılardan kaynaklandığını tespit ettik. Ekiplerimiz en kısa sürede sahada proje çalışmalarına başlayacak.”

Fotoğraf Galerisi