DİSKİ, Bağlar İlçesinde bulunan Lice Afet Konutlarında içmesuyu çalışmalarına başladı

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü Bağlar İlçesi Lice Afet Konutları içme suyu problemini ortadan kaldırmak için çalışmalara başladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü il ve ilçe genelinde vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalarına ve projelerine devam ediyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde modern bir altyapı sistemi kurmak ve kaliteli içme suyu sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Uzun yıllardır kendi sondaj sistemlerini kullanan mahallenin talebi üzerine yapılan incelemelerde şebekeye yakın olması nedeniyle merkez içmesuyu sistemine uygun görülmüştür.

Şehir içmesuyu şebekesinden beslenen en yakın şebekeye yaklaşık 950 metre uzağında olan konutlar için yerleşim yerinden şehir içmesuyu şebekesinden su verilmesi kararlaştırılmıştır.

DİSKİ ekipleri, Bağcılar İlçesi Lice Afet Konutlarında devam eden şebeke hattı ve abone bağlantılarını da içeren çalışmaları inceledi. 

İl ve ilçelerde içme suyu şebekelerinin bakım, onarım ve yapım çalışmalarının devam ettiğini belirten ekipler, ‘’DİSKİ Genel Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın mağdur olmaması için içme suyu ve abone bağlantılarını da içeren projelerimize ve hizmetlerimize devam ediyoruz.

 

 

Fotoğraf Galerisi