DİSKİ, Bismil’de Muhtarları Dinledi

DİSKİ, Bismil’de Muhtarları Dinledi

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü Fırat Tutşi, Bismil ilçesinde muhtarlarla bir araya gelerek mahallelerde yapılan hizmetler hakkında muhtarları bilgilendirdi, talep ve önerileri dinledi.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, ilçelerdeki çalışmaları yakından takip ederek, vatandaşların ihtiyaçlarına en iyi şekilde çözüm sunmaya devam ediyor.

Bismil Kaymakamlığı tarafından mahalle muhtarları toplantısı düzenlendi. Programa Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Hamza Türkmen, DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ile ilçedeki kamu ve kurum müdürleri ile merkez ve kırsal mahalle muhtarları katıldı.

İlçeye bağlı mahallelerdeki DİSKİ’nin çalışmalarını anlatan Genel Müdür Tutşi, planlanan projeler ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Altyapı ve içme suyu için büyük bir özveri ile çalışmalarını yürüttüklerini ifade eden Tutşi, her yerin ihtiyacına uygun hizmetleri yapmak için gayret gösterdiklerini söyledi.

“Birileri bahçe sularken birileri elini yüzünü yıkayacak su bulamıyor”

DİSKİ Genel Müdürlüğüne ait hatlardan kaçak su çekilmesi halinde yasal işlem yapacaklarını vurgulayan Tutşi, şöyle konuştu:
“Suya hak ve hukuk meselesi olarak bakıyoruz. Yoksa kurum olarak bir kazanç beklemiyoruz. Elde edilen tahsilat tutarlarıyla da şehrimizde kaliteli hizmet yapmak için uğraşıyoruz.”

İçme suyunun korunmasına dikkat çeken Tutşi, “Birileri kaçak bir şekilde içme suyunu bahçe ve bostan sulamada kullanırken birileri elinin yüzünü yıkayacak su bulamıyor.” dedi.

Fotoğraf Galerisi