DİSKİ buzlanma sonucu oluşan arızalara müdahale etti.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, olumsuz hava koşullarında yaşanan buzlanma nedeniyle kentin farklı adreslerinde meydana gelen arızalara müdahale etti.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi ve ilçelerde vatandaşlara çeşmeden içilebilir kaliteli içme suyu ve altyapı hizmetleri sunmak amacıyla çalışmalarını 7/24 sürdürüyor.

Ekipler, olumsuz hava koşullarında yaşanan buzlanma nedeniyle Diyarbakır merkez ve 13 ilçenin farklı adreslerinde meydana gelen arızalara müdahale ediyor.

Vatandaşların özellikle içme suyu konusunda mağduriyet yaşamaması için büyük bir özveriyle çalışma yürüten ekipler, oluşan arızaları anında gidererek yeniden su akışını sağlıyor.

DİSKİ, ayaklı su depolarında oluşan arızaları giderdi

DİSKİ Genel Müdürlüğü, kent merkezi ve ilçelerin kırsal mahallelerinde vatandaşlara içme suyu sağlayan, dondurucu soğuk havalardan dolayı arızalanan ayaklı su depolarında çalışma başlattı.

Oluşan arızaları kısa sürede gideren ekipler, su kesintisi yaşanan yerleşim yerlerine yeniden içme suyu vermeye başladı.

DİSKİ’den su saatleri ve boruları ile ilgi don uyarısı

DİSKİ Genel Müdürlüğü vatandaşları, yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle su sayaçlarının donma riskine karşı önlem almaları konusunda uyarıda bulundu.

Aşırı soğukların sayaç ve su borularına zarar verebileceği uyarısı yapan DİSKİ yetkilileri, sayaçların ve su borularının hava ile temas eden açık bölümlerinin cam yünü, bez parçası, talaş ya da boru kılıfı gibi malzemelerle kaplamasının gerektiğini belirtti.

Fotoğraf Galerisi