Çadırkentin atıksuyu arıtılıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ), Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlar için, kurulan çadır kentin altyapı hatlarının yapım çalışmasında sona yaklaştı.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, yeni ve geçici barınma alanı çadır kent için kanalizasyon çalışmaları sona yaklaştı.

Çadır kentte depremden zarar gören vatandaşların kullanımına hazır olması için tüm ekipler çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ ekipleri alanda lavabo ve su ihtiyaçlarının karşılanması için 2600 m içme suyu, 2100 m kanalizasyon çalışmalarını bitirdi.

Çadır kentte çalışması devam eden 1800 m atıksu terfi sistemi ile buradaki atıksuları toplanarak Çarıklıda bulunan ileri biyolojik arıtma tesisine iletilecektir.

Diski Genel Müdürlüğü “Asrın felaketinin” ilk saatlerinden bu yana vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

Ekiplerin çalışmalarını tamamlamasıyla bölgeye sorunsuz kanalizasyon ve içme suyu hattı kazandırılacağı aktarılan açıklamada, “Deprem bölgelerinde yaşanan altyapı sorunlarının giderilmesi için personelimiz çalışma yürütüyor.
İhtiyaç halinde ekiplerimiz anında yola çıkıyor. Ekiplerimiz konteynerlerin altyapı bağlantısı için çalışmalarını yürütüyor Yaraların tez zamanda sarılması için tüm imkanlarımızla seferber olduk.” ifadelerine yer verildi.

Fotoğraf Galerisi