DİSKİ, Çalışmalarıyla Sevindirmeye Devam Ediyor

DİSKİ, Çalışmalarıyla Sevindirmeye Devam Ediyor

Diyarbakır’a sağlıklı ve temiz su sağlayan Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, çalışmalarıyla vatandaşları sevindirmeye devam ediyor.
Suyun musluktan içilebildiği sayılı kentler arasında bulunan Diyarbakır’da, DİSKİ; dünya standartlarında arıtılan, ayda 496 numune alınarak kalitesi sürekli kontrol altına alınan en ucuz şebeke suyunu vatandaşların hizmetine sunuyor.

SUYU MALİYETİNİN ALTINDA SATIYORUZ
DİSKİ, 1 m³’ü 3.71 ₺ olan suyu maliyetinin de altına satarak 1 m³’nü 3.50 ₺ ile faturalandırıyor.

DİYARBAKIR 30 BÜYÜKŞEHİR ARASINDA İLK 5’TE
DİSKİ’nin çalışmaları sayesinde Diyarbakır, 30 Büyükşehir arasında içme suyunu en ucuz kullanan ilk 5 il arasında bulunuyor.

YAKLAŞIK 80 BİN MAĞDUR VE MUHTAÇ’A %50 İNDİRİM
Ayrıca, Büyükşehir Belediye Meclisinin 27.11.2019 tarih ve 340 sayılı kararı doğrultusunda 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle DİSKİ, fakir ve muhtaç durumda olan vatandaşlara içme suyunu % 50 indirimli olarak sağlıyor.

Yaklaşık 80 bin ihtiyaç sahibinin faydalanacağı indirimden, Sosyal Güvenlik Kuruluşlarına tabi olmayan 3294 sayılı Kanun kapsamında fakir ve muhtaç durumda olduğu tespit edilen, eşi vefat eden kadınlar, 2828 sayılı Kanunda belirlenen öksüz ve yetimler, 2022 sayılı Kanuna göre 65 yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz ve kimsesiz vatandaşlar, Engelli ve muhtaç vatandaşlar, muhtaç asker ailesi, şehit yakınları, gazi ve milli sporcular ile sosyal ve kültürel yaşantımızda önemli bir yeri olan taziye evleri de %50 indirimden faydalanabilecek.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, hizmetlerini 2020 yılında daha da hızlandırarak vatandaşların memnuniyetine sunacak.

Fotoğraf Galerisi