DİSKİ, Depolarının mekanik ekipmanları elden geçirildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Depo içerisindeki mekanik aksamlarının olası bir arızaya anında müdahale edebilmek için; tüm su depolarında bakım onarım çalışmaları gerçekleştiriyor.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşların daha kaliteli içme suyu kullanması için su depolarının bakım ve onarımını yapıyor.

DİSKİ,  Kayapınar ilçesi Mezopotamya Mahallesi’nde yer alan 15 bin metreküplük içme suyu deposu ve terfi merkezi, yüksek kotlarda bulunan 5.2 ve 6.0 katı servis depolarını besleyen hatlarda artan nüfus ile birlikte içme suyu sorunu yaşanmaması için çalışmalarını sürdürüyor.

Kesintisiz içme suyu için bakım-onarım çalışmaları yapılıyor

Depo içerisindeki mekanik aksamlarının olası bir arızaya anında müdahale edebilmek için bakım onarımı yapılan vinçlerin halat fren sistemi, elektrik ve ses ışık uyarı sistemi takılarak aktif kullanıma hazır hale getiriliyor.

Dicle Barajı pompa istasyonu, acil durumlar pompa istasyonu, arıtma su deposu, Toki su deposu, Karaçalı su deposu, Talaytepe Toki su deposu, 3.1, 2.2, 3.2, 4.2, 5.2 su depolarında kreyn vinçlerin bakım onarım çalışmaları yapılıyor.

Ekipler, vinçlerin halat, fren sitemi, kancalar ve elektrik panoları yeniliyor. Ses ve ikaz ışıkları takılan depoların bakım onarımı devam ediyor.

Diski Genel Müdürü Tutşi, yapılan çalışmaları yerinde inceleme yaparak, durumlarını kontrol etti.

 

 

Fotoğraf Galerisi