DİSKİ, Dicle Nehri Üzerinde Bulunan Üniversite Köprüsünde Bakım-Onarım Çalışması Başlattı

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Dicle Nehri üzerinde bulunan Üniversite Köprüsünde yaklaşık 1000 metre uzunluğundaki kanalizasyon şebekelerinde bakım-onarım ve temizlik çalışması yürütüyor.

(DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarının temizlik çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

DİSKİ, Dicle Nehri Üzerinde Bulunan Üniversite Köprüsünde Bakım-Onarım Çalışması Başlattı

Dicle Nehri’nin daha temiz akması için DİSKİ Genel Müdürlüğü Ekipleri, Dicle Nehrine deşarj edilen noktaları kontrol ediyor.

Silvan köprüsü, Üniversite köprüsü, On gözlü köprü ile Bağıvar köprüsü arasında kalan kısımlarda çalışmalarına devam eden DİSKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekiplerinin çalışmaları sonucunda 2250 metre 600’lük, 825 metre 800’lük ile 600 metre 900’lük atıksu şebekesi kontrol edilerek gerekli bakım onarım çalışmaları yapılıyor.

Ekipler, yaptıkları çalışmayla Dicle Nehri Fakülte Köprüsünde yer alan yaklaşık 825 metre uzunluğundaki şebeke borularının bakım onarımı ve temizlik çalışmaları devam ediyor.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, yoğun yağışlara karşı tüm ilçelerde yağmursuyu hat ve ızgara temizliklerine ara vermeden sürdürüyor. Yağmursuyu ızgaraları ve kolektör hatlarını temizleyen DİSKİ ekipleri, yoğun yağışlarda oluşabilecek su baskınlarına karşı da önlemler alıyor. Bu sayede olası yağmursuyu göllenmelerinin ve beraberindeki mağduriyet sorunlarının yaşanması önleniyor.

Ekipler, ızgara ve menfez temizliğini artırdı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kentteki bulvar, cadde ve sokaklarda bulunan muayene bacası, yağmursuyu ızgarası ve kanalizasyon hattı kanallarında temizlik çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. DİSKİ Genel Müdürlüğü, aşırı yağışlar öncesi çalışmalarını artırarak aşırı yağışlardan meydana gelebilecek olası tıkanıkların önüne geçecek.
DİSKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet verebilmek için tüm personel ve araçlarımızla birlikte gece gündüz çalışıyoruz” denildi. Açıklamada, temizlik çalışmalarının su baskınlarının önüne geçmek ve kötü kokuların yayılmasını engelleyen en önemli faktörlerden biri olduğu vurgulanarak vatandaşların kanalları, ızgaraları kirletmemeleri ve kanalizasyon sisteminin sağlıklı çalışması için abonelerin sisteme bez, kâğıt vb. katı atıkların atılmaması konusunda daha duyarlı olunması istendi.

Fotoğraf Galerisi