DİSKİ, Donan Şebekelere Anında Müdahale Etti

DİSKİ, Donan Şebekelere Anında Müdahale Etti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, yoğun kar yağışı ve aşırı soğuklardan dolayı kırsal alanın içme suyu ihtiyacını karşılayan şebekelerde meydana gelen donma ile yaşanan arızalara kısa zamanda müdahale etti.

DİSKİ, kırsal alanda soğuk ve kar yağışlı hava sonrasında içme sularında meydana gelen donma ve arızalar için seferber oldu.

Gece geç saatlere kadar süren çalışma neticesinde ekipler başarılı bir çalışmayla donan su gözelerini tekrar kullanıma açarken, mevcut içme suyu hatlarında yaşanan arızaları giderdi. Terfi istasyonları ve içme suyu depolarında bulunan mekanik malzemelerin donmaması için ısıtma sistemleri kuran ekipler olası olumsuzluklara karşı da tedbirini aldı.

Karla Mücadeleye Destek

DİSKİ, Büyükşehir Belediyesinin karla mücadele çalışmalarına iş makineleri ile destek verdi. Ekipler tarafından yapılan çalışmalarda ilçelerimizde bulunan ana arterler başta olmak üzere bir çok sokak ve mahalle ulaşıma açıldı.

Hem kent merkezinde hem de ilçelerde çalışmalara katılan DİSKİ ekipleri, hizmet binalarının önlerini temizleyerek vatandaşların yardımına koştu. Hazro ilçemizde görevden dönen DİSKİ iş makinesi, yolları kapanan vatandaşların imdadına yetişti.

“Kent merkezi kırsal ayrımı gözetmeksizin her yere hizmetlerin ulaşması için var gücümüzle çalışıyoruz”

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, vatandaşların sorun yaşamaması için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi. Tutşi, “Kar yağışıyla birlikte ekiplerimiz teyyakkuz halinde çalışıyor. Gece gündüz demeden, kent merkezi kırsal ayrımı gözetmeksizin her yere hizmetlerin ulaşması için var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm ekiplerimiz, araçlarımızla sahada tam kadro görev yaparak karve soğuk havayla mücadele ediyoruz. Hemşerilerimizin susuz kalmaması için üstün çaba gösteren ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim.” dedi.

Fotoğraf Galerisi