DİSKİ ekipleri, 7/24 teyakkuzda

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Diyarbakır genelinde beklenen yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısı üzerine teyakkuza geçerek, tüm birimleriyle sahada çalışma yürütüyor. DİSKİ ekipleri de olaylara hızlı ve etkili bir şekilde müdahalede bulunmak için kentin birçok bölgesinde gelen ihbarlar ve talepler üzerine harekete geçiyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu şebeke hatlarında meydana gelen arızalara anında müdahale ediyor.

Kanalizasyon Daire Başkanlığı, tarafından oluşturulan ekipler, 24 saat vardiyalı sistemle çalışmaktadır.

Ekipler, vidanjör araçlarının desteğiyle tıkanıklık yaşanan arızaları kısa sürede gidererek yağmur suyu ızgara sistemlerinin yeniden sorunsuz şekilde çalışmasını sağlıyor.

Kent merkezinde riskli alanlarda araç ve personeli hazır şekilde bekleten DİSKİ Genel Müdürlüğü’ne, bağlı santral ise vatandaşların mağduriyet yaşamaması için gelen ihbarları değerlendirerek ekipleri arızaların yaşandığı noktalara yönlendiriliyor.

Vatandaşlar, Alo 153 üzerinden Diski ve Büyükşehir’e ulaşabilir

Büyükşehir’in ve DİSKİ’nin tüm birimleriyle koordineli çalışan ekipler, gelen her türlü ihbarı değerlendiriyor.  Vatandaşlar, Alo 153 üzerinden talep ve şikayetlerini iletiyor.

Fotoğraf Galerisi