DİSKİ ekipleri, alt yapı sisteminin aksamaması için gece saatlerinde yoğunluğun azalmasıyla kanalizasyon bağlantısı çalışması yaptı.

DİSKİ ekipleri, alt yapı sisteminin aksamaması için gece saatlerinde yoğunluğun azalmasıyla kanalizasyon bağlantısı çalışması yaptı.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü Diyarbakır’da altyapı hizmetlerinin sorunsuz çalışması için 7/24 mesai yapan DİSKİ ekipleri, Yenişehir ilçesine bağlı Rızvan Ağa caddesi civarındaki kanalizasyon bağlantısı ve kolektörlerde 3 gün sürecek ağır bir temizlik çalışması başlattı.

Kanalizasyon Daire Başkanlığı, tarafından oluşturulan ekipler, 24 saat vardiyalı sistemle çalışmaktadır.

Ana kolektörlerdeki şişmeden dolayı sistemin rahat çalışmadığını fark eden DİSKİ ekipleri, gece su yoğunluğunun azaldığı saatlerde problemi çözmek için harekete geçti.

Yenişehir ilçesine bağlı Rızvan Ağa caddesindeki kanalizasyon bağlantıları yapıldı.

“Kanalizasyon şebekesi çöp değildir, daha hassas davranalım”

DİSKİ ekiplerinin vatandaşlara hizmet için fedakarca çalıştığını belirten Tutşi, “Mesai arkadaşlarım, sadece bir noktada yaklaşık 2 ton civarında taş ve yabancı cisim çıkardı. Biz DİSKİ olarak hemşehrilerimizin altyapı, içme suyu ve diğer hizmetleri sorunsuz alabilmesi için var gücümüzle çalışmaya gayret ediyoruz. Diyarbakır’ımızda hizmetlerimizin aksamaması için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Tüm çalışma arkadaşlarıma özverilerinden dolayı teşekkür ederim. Kanalizasyona çöp atılmaması noktasında halkımızın daha duyarlı olmasını rica ediyoruz. Kanalizasyon şebekesi çöp değildir, daha hassas davranalım.” şeklinde konuştu.

Fotoğraf Galerisi