DİSKİ ekipleri, yağıştan etkilenen vatandaşların mağduriyetini giderdi

DİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, kentte 2 gün boyunca devam eden kuvvetli sağanak yağış sırasında yol kotunun altındaki evlerde yaşanan olumsuzlara müdahale etti.

Vatandaşların memnuniyetini her koşulda ön planda tutan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, sorunsuz bir altyapı için bakım, onarım ve temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. DİSKİ ekipleri, 22 ve 23 Mart’ta yaşanan kuvvetli sağanak yağışta yol kotunun altında olan evlerin etkilenmesi üzerine vatandaşların yardımına koştu.

Olumsuz durumlara karşı 17 ilçede oluşturulan ekipler, sağanak yağış uyarısı üzerine hem kentin bulvar, cadde, sokaklarında yer alan kanalizasyon ve yağmur suyu şebekelerinde detaylı çalışma yürüttü hem de yol kotunun altında olan evlerin yağıştan etkilenmesine müdahale etti.

Ekipler mağduriyetleri giderdi

Yol kotu altında olan evlerde yağıştan etkilenen vatandaşlara yardımcı olan DİSKİ ekipleri,  motopomp, kombine vidanjörler ve pompalar ile vatandaşların yaşadığı mağduriyetleri giderdi.

Tutşi, Çelikevler Mahallesi’nde incelemelerde bulundu

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, ekiplerin Yenişehir ilçesine bağlı Çelikevler Mahallesi’ndeki çalışmalarını yerinde inceledi. Tutşi, yol kotu altında olan evlerin yağıştan etkilenmesi üzerine  ekiplerin çalışma yaparak, vatandaşların mağduriyetini giderdiğini söyledi.

 

Fotoğraf Galerisi