DİSKİ enerji nakil hatlarını elden geçirdi

DİSKİ Genel Müdürlüğü, yakın zamanda yoğun yağış ve oluşan fırtına nedeniyle isale hattı ile Diyarbakır Merkez İçme Suyu Arıtma Tesisi arasında iletimi sağlayan enerji nakil hatlarını elden geçirdi.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde sağanak yağmur ve fırtına nedeniyle zarar gören enerji nakil hatlarını elden geçirdi.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle yakın zamanda devrilen enerji nakil hattının onarımını su kesintisi yaşanmadan gerçekleştiren Su Tesisleri Daire Başkanlığı, su arzında yaşanabilecek aksi durumlara karşı enerji nakil hatlarında çalışma yürüttü.

Kentin su ihtiyacı göz önünde bulundurularak depoların ful kapasiteyle doldurulması sağlandıktan sonra gece başlayan ve sabah saatlerine kadar devam eden çalışmalarda ekipler, Dicle Barajı Pompa İstasyonu ile Diyarbakır Merkez İçme Suyu Arıtma Tesisi arasında iletimi sağlayan enerji nakil hatlarının eksik parçalarının montajını yaptı.

DİSKİ Genel Müdürlüğü bakım ve onarım çalışmalarını kent merkezinde içme suyu kesintisi yaşanmadan tamamladı.

Yenişehir ilçesi Dökmetaş mevkiinde yer alan enerji nakil hatları bakım ve onarım çalışmalarını yerinde inceleyen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, yapılan çalışmayla enerji nakil hatlarında oluşabilecek kesintilerin önüne geçtiklerini söyledi.

En temel prensiplerinin Diyarbakırlılara kaliteli ve maliyet açısından ucuz içme suyu temin etmek olduğunu vurgulayan Tutşi, DİSKİ’nin bu amaçla 7 gün 24 saat, 15 bin 272 kilometrekarenin tamamına, 1 milyon 800 bin nüfusa 1277 personelle hizmet ürettiğini dile getirdi.

 

Fotoğraf Galerisi