DİSKİ Ergani’de yağmur suyu şebeke hattı çalışmasına başladı

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Ergani ilçesi Adnan Menderes Mahallesi Kurtuluş Caddesi’nde yağmur suyu şebeke hattı imalatına başladı.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Ergani ilçesi Adnan Menderes Mahallesi Kurtuluş Caddesi’nde biriken yağmur sularının tahliyesi için çalışmalara başladı.

Ekipler, çalışma kapsamında Kurtuluş Caddesi’ne toplam 1380 metre uzunluğunda 500 mm çapında borularla yağmur suyu şebeke hattı döşeyecek. Ayrıca caddenin her gidiş-geliş yönlerine 350 metre uzunluğunda 300 mm çapında yağmur suyu ızgara hattı oluşturulacak.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Kurtuluş Caddesi’nde başlattığı yağmur suyu şebeke hattı döşeme çalışmalarını 10 gün içinde tamamlamayı hedefliyor.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Karaaslan ile birlikte devam eden çalışmaları inceleyerek bilgi aldı.

Ergani’nin tarihsel geçmişi ve barındırdığı değerler açısından oldukça önemli bir ilçe olduğunu belirterek açıklamalarına başlayan Tutşi, her geçen gün sürekli gelişen ve büyüyen Ergani’nin altyapısını güçlendirmek için çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

“Eksikliklerin tamamlanması için projeler üretiyoruz”

Tutşi, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“Ergani’nin ekonomik ve sosyal anlamda gelişmesi sağlam bir altyapıyla mümkündür. Bundan dolayı altyapı yatırımları her zaman önemsenmeli. Ayrıca altyapı çalışmaları kentlere, ilçelere ve diğer yerleşim alanlarına ciddi anlamda kimlik kazandırıyor. DİSKİ, bu amaçla Ergani’de birçok çalışmaya imza attı ve altyapı konusunda eksikliklerin tamamlaması için farklı projeler üretmeye devam ediyor. İlçede altyapı tamamlandıktan sonra üst yapı çalışmaları daha sağlıklı şekilde yapılacak.”

“Benzer çalışmalarımız diğer cadde, sokak ve mahallelerde devam edecek”

Kurtuluş Caddesi’nde, inşa edecekleri yağmur suyu şebeke hattıyla biriken suların yollara ve diğer yapılara zarar vermeden deşarjını sağlayacaklarını kaydeden Tutşi, daha sonra ilçede ihtiyaç duyulan mahalle, sokak ve caddelerde buna benzer çalışmaları gerçekleştireceklerini söyledi.

“Yapacağımız çalışmalarla ilçe farklı bir çehreye kavuşacak”

Tutşi, açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı.

“DİSKİ,2022’de yaklaşık 120 bin nüfusa sahip Ergani’de önemli çalışmalara imza atacak. Biz bu güzide ilçemizin altyapı sorunlarını çözmeye kararlıyız. Bu anlamda önümüzdeki dönem önemli adımlar atacağız. Yapacağımız gerek altyapı gerekse içme suyu çalışmalarıyla ilçe tamamen farklı bir çehreye kavuşmuş olacak. “

Denetimlerde Tutşi ve Karaaslan’a DİSKİ Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yürük ile Ergani İlçe Emniyet Müdürü Mustafa İşlek eşlik etti.

 

 

Fotoğraf Galerisi