DİSKİ, Ergani’deki arızaya anında müdahale etti

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Ergani ilçesine içme suyu sağlayan 700’lük çelik boruda oluşan arızaya anında müdahalede bulundu.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi ve 13 ilçede kaliteli altyapı ve içme suyu hizmetleri sunmak amacıyla 7/24 çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, Ergani ilçesine su sağlayan 700’lük çelik boruda dondurucu soğuk hava nedeniyle oluşan çatlaklara müdahale etti.

Olumsuz hava koşullarında yapılan çalışmada ekipler, ilk etapta arızanın yaşandığı alanı tespit ederek kazı çalışması yaptı. Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi üzerinden gelen suyun kesilmesinden sonra depolardaki içme suyu tahliye edildi. Bu işlemlerin ardından çelik boruda oluşan çatlaklar kaynak çalışmasıyla giderildi.

Yaklaşık 6 saatlik çalışmadan sonra arızanın giderilmesiyle Ergani ilçesine yeniden içme suyu verilmeye başlandı.

Soğuk havada yürütülen çalışmaları yerinde incelerek bilgi alan DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, personele çabalarından dolayı teşekkür etti.

DİSKİ’nin, mevsim ayırt etmeksizin sürekli sahada çalıştığına değinen Tutşi, içme suyunu sağlamanın sorumluluğu ve bilinciyle hareket ettiklerini dile getirdi.

“En küçük arızaya bile büyük bir hassasiyetle yaklaşıyoruz”

Vatandaşların başta içme suyu olmak üzere kanalizasyon ile ilgili mağduriyet yaşamamaları için meydana gelen en küçük arızaya bile büyük bir hassasiyetle yaklaştıklarını belirten Tutşi, DİSKİ’nin ayrıca bu tarz problemlerin yaşanmaması için de sürekli çözüm ürettiğini söyledi.

Tutşi, açıklamalarını şu şekilde tamamladı:

“Özellikle son dönemde yoğun kar yağışının ardından kent genelinde aşırı soğuklardan dolayı birçok noktada arızalar yaşandı. DİSKİ, sürekli meteorolojiyi takip ettiğinden dolayı yaşanabilecek durumlara hazırlıklıydı. Ekiplerimizi bu anlamda son derece iyi organize ederek yaşanan arızalara anında müdahale ettik. Ergani’ye arıza nedeniyle bir süre içme suyu sağlayamadık, onarım işleminin tamamlanmasıyla birlikte ilçeye yeniden içme suyu akışı sağlandı.”

 

Fotoğraf Galerisi