DİSKİ Eski Siverek Caddesi’nde altyapı çalışmalarını tamamladı

DİSKİ Eski Siverek Caddesi’nde altyapı çalışmalarını tamamladı

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Bağlar ilçe sınırları içinde yer alan Eski Siverek Caddesi’nde sürdürdüğü altyapı çalışmalarını tamamladı.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kentin daha modern bir altyapıya kavuşmasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

DİSKİ, Bağlar ilçesi Kamışlo Caddesi’nde yer alan hava limanına bağlantısı olması nedeniyle kent trafiği açısından önemli bir yere sahip olan Eski Siverek Caddesi’ndeki altyapı çalışmalarını tamamladı.

Yatırım İnşaat Daire Başkanlığı, çalışmalar kapsamında Eski Siverek Caddesi’ne, 1282 metre uzunluğunda, 800 ve 1000 mm çaplarında betonarme yağmur suyu şebeke hattı, 900 metre uzunluğunda 300 mm çapında koruge ızgara hattı, 1200 mm çapında 23 adet prefabrik muayene bacası ve 50 adet de yağmur suyu ızgara bacası yerleştirdi.

Sözleşme bedeli 1 milyon 393 bin 985 TL olan çalışma planlanan tarihlerden önce tamamlandı.

Tutşi, çalışmaları inceledi

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, altyapı çalışmalarının tamamlandığı Eski Siverek Caddesi’nde incelemelerde bulunarak ilgili personelden bilgi aldı.

Kent trafiği açısından oldukça önemli bir konuma sahip olan Siverek Caddesi’ndeki çalışmaları hızlı bir şekilde tamamladıklarını dile getiren Tutşi, altyapı çalışmaların bitmesiyle birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin yakın zamanda cadde de üst yapı işlemlerine başlayacağını ifade etti.

Tutşi, üstyapının tamamlanmasının ardından oldukça modern bir caddeyi Diyarbakırlılara kazandıracaklarını aktardı.

“Kentin ihtiyaçları dahilinde çalışmalarımız devam ediyor”

Kentin ihtiyaçları dahilinde DİSKİ’nin, başta içme suyu ve altyapı olmak üzere çalışmalarına devam ettiğini vurgulayan Tutşi, hedeflerinin sağlıklı içme ve kullanma suyu temininde sürekliliği sağlamak, ileri teknolojiyi kullanarak insana ve çevreye zarar vermeden atık suları geri kazanmak olduğuna dikkat çekti.

Tutşi’ye, DİSKİ Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yürük ve Daire Başkanları eşlik etti.

Fotoğraf Galerisi