DİSKİ fatura tahsilatını arttırdı

DİSKİ fatura tahsilatını arttırdı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, su hizmeti verdiği abonelerde faturalarını ödeyenlerin oranı geçen yılın ilk 7 ayına göre yüzde 67 arttı.

Kayıp ve kaçak su kullanımı ile yeni abonelendirme çalışmalarına ağırlık veren DİSKİ ekiplerinin özverili çalışmasıyla bu yılın ilk 7 ayında 2020 yılının ilk 7 ayına göre tahsilatta yüzde 67’lik artış sağlandı.

DİSKİ,2020 yılının ilk 7 ayında 107 milyon 785 bin lira tahsilat yaparken, bu yılın ilk 7 ayında 179 milyon 723 bin lira tahsilat yaptı.

DİSKİ’nin kar amacı güden bir kurum olmadığını belirten DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, “Suyu toplamak, sondaj yapmak, içme suyu hatlarını, kanalizasyon hatlarını yapmak, terfi istasyonlarını kurmak, bu istasyonlardan enerji kullanarak, şehrin tamamına su vermek, şebekelerde arızalar yaşandığında buna müdahale etmek, kullanılan suyu arıtmak gibi bir çok sorumluluğumuz bulunuyor. Bütün işlerimizi vatandaşlarımızdan topladığımız su kullanım bedelleriyle gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.

Fotoğraf Galerisi