DİSKİ; Fırat Mahallesinde, kanalizasyon şebeke hatlarını yeniliyor

DİSKİ, tarafından Kayapınar ilçesinde yürütülen kanalizasyon şebekesi ıslah çalışmaları kapsamında 650 m uzunluğunda eskimiş borular, yenileriyle değiştiriliyor. Ayrıca, Fırat Mahallesi’nde yağmur suyu hattı çalışmaları da sürüyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, merkez ve ilçelerde altyapı yatırımlarını hayata geçirmeye devam ediyor.

Sağlıklı, sürdürülebilir su ve kanalizasyon hizmetini Diyarbakır’ın her noktasına ulaştırabilmek üzere 2022 yılında yoğun çalışmalar yapan DİSKİ, 17 ilçede hizmetlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için yoğun çaba sarf ediyor.

Altyapı yatırımları kapsamında Kayapınar Fırat Mahallesinde yeni su ve kanalizasyon şebekesi hatlarının yanında ıslah çalışmaları sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Diyarbakır şehir merkezinde bulunan Kayapınar ilçesinde eskimiş, işletim ömrü dolmuş boruları yenileriyle değiştiriyor.

Fırat Mahallesi civarında sürdürülen çalışmalar kapsamında kanalizasyon şebeke hatları ıslah ediliyor. Toplam uzunluğu 650 metre olan farklı çap ve ebatlardaki borular, betonarme borularla değiştirilerek kanalizasyon şebeke hattının daha verimli ve uzun ömürlü kullanılması sağlanıyor.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ve Genel Müdür Yardımcıları devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Her mahalleye ihtiyaç duyulan projeleri uyguladıklarını belirten Tutşi, “Şehrimizin her noktasında yoğun bir şekilde çalışmalarımız sürüyor. Teknik ekiplerimiz gerekli çalışmalara başladı, en hızlı şekilde projeyi tamamlayarak önemli bir sorunu daha çözmüş olacağız.” dedi.

Fotoğraf Galerisi