DİSKİ, Gazi caddesinde yağmur suyu ızgaralarında detaylı temizlik çalışması yürüttü

DİSKİ Genel Müdürü Mehmet Şerifoğlu’nun talimatı ile kentin en işlek caddelerinden biri olan Gazi caddesinde yağmur suyu ızgaralarında detaylı temizlik çalışması yürütüldü.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarının temizlik çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Diyarbakır Sur ilçe sınırlarında yer alan, kentin en işlek caddelerinden biri olan Gazi caddesinde yağmur suyu ızgaralarında olası tıkanıklara ve kötü kokuların önüne geçmek için detaylı temizlik çalışması yürüttü.

600 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı temizlendi

10 kişilik, 2 ekip ve 1 vidanjör aracının görev yaptığı çalışmada Gazi caddesinin çift taraflı yağmur suyu ızgaralarının tamamı toplamda 600 metrelik alanın temizliği yapılan 4 saatlik çalışmanın sonunda tamamlandı.

Gazi caddesi, yağmur suyu ızgara hatlarında yapılan temizlik işleminde çıkarılan hafriyat ve atıklar bertarf edilmek üzere Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çöp Depolama Sahası’na nakledildi.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, yaptığı detaylı temizlik çalışmasının ardından Gazi caddesi esnafıyla yağmur suyu ızgaralarına atık atılmaması için bir görüşme gerçekleştirdi.

Fotoğraf Galerisi