DİSKİ; gece gündüz demeden çalışıyoruz.

Diyarbakır’da altyapı hizmetlerinin sorunsuz çalışması için 7/24 mesai yapan DİSKİ ekipleri, Merkez 4 ilçe de kolektörlerde 3 gün sürecek ağır bir temizlik çalışması başlattı.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, kentte kanalizasyon hatlarında herhangi bir aksama yaşanmaması için rutin olarak gerçekleştirdiği temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşlara daha kaliteli içme suyu ve altyapı hizmetleri sunmak amacıyla çalışmalarına 7/24 kesintisiz devam ediyor.

Kanalizasyon Daire Başkanlığı, Yenişehir, Bağlar, Kayapınar ve Sur ilçesi olmak üzere kent merkezinde kanalizasyon hatlarında rutin olarak yaptığı genel temizlik çalışmalarına devam ediyor.

Kanalizasyon sistemlerindeki akışta herhangi bir aksaklık yaşanmaması için yapılan genel temizlik çalışması oluşturulan ekipler ve vidanjörlerle gerçekleştiriliyor.

DİSKİ’ye bağlı ekipler, genel temizlik çalışmaları kapsamında 4 merkez ilçenin farklı adreslerinde yer alan yağmur suyu ızgaralarını da elden geçiriyor.

“Bağcılar’da 200 bin metre kanalizasyon hattının temizliği yapıldı”

Ekim ayı yağışları sonrası kanalizasyon hatlarında herhangi bir aksama yaşanmaması için genel temizlik çalışması başlattıklarını ifade eden Tutşi, Bağlar ilçesi Bağcılar semtinde şuana dek 200 bin metre kanalizasyon hattını elden geçirdiklerini kaydetti.

Periyodik yaptıkları temizlik çalışmalarıyla kanalizasyon hatlarında oluşabilecek arızaların önüne geçtiklerini vurgulayan Tutşi, bu işlemlerle aynı zamanda yer altı sularının temiz kalmasını sağladıklarını söyledi.

“Kanalizasyon şebekesi çöp değildir, daha hassas davranalım”

DİSKİ ekiplerinin vatandaşlara hizmet için fedakarca çalıştığını belirten Tutşi, “Mesai arkadaşlarım, sadece bir noktada yaklaşık 2 ton civarında taş ve yabancı cisim çıkardı. Biz DİSKİ olarak hemşehrilerimizin altyapı, içme suyu ve diğer hizmetleri sorunsuz alabilmesi için var gücümüzle çalışmaya gayret ediyoruz. Diyarbakır’ımızda hizmetlerimizin aksamaması için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Tüm çalışma arkadaşlarıma özverilerinden dolayı teşekkür ederim. Kanalizasyona çöp atılmaması noktasında halkımızın daha duyarlı olmasını rica ediyoruz. Kanalizasyon şebekesi çöp değildir, daha hassas davranalım.” şeklinde konuştu.

Fotoğraf Galerisi