DİSKİ Genel Müdürü Fırat TUTŞİ, Çüngüş Yukarışeyhler Mahallesin İncelemelerde Bulundu

Su ve Kanalizasyon İdaresi(DİSKİ) Genel Müdürlüğü ekiplerimiz, vatandaşlarımızı sağlıklı içme ve kullanma suyuna kavuşturmak amacıyla yoğun bir şekilde çalışıyor.

DİSKİ, şehir merkezine verilen hizmetlerin kırsal mahallelere de ulaşması için çalışmalarına devam ediyor.

Çüngüş ilçesi’ne bağlı yukarı şeyhler mahallesinde, DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi vatandaşların görüşünü dinlemek için mahalleliyi ziyaret etti. Vatandaşlara DİSKİ’den beklentileri soran Tutşi. Halkın beklentilerine uygun projeler geliştirdiklerini dile getirdi.

Tutşi, DİSKİ ekipleri çüngüş’ün çok sarp coğrafyasında çalışmalar yürütüyor. Şehir merkezi ve kırsal ayrımı yapmadan en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. DİSKİ, en ücra mahallerimize kaliteli hizmet götürmek için gayret ediyor. Hemşehrilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda projelerimizi şekillendiriyoruz. Yukarı şeyhler mahallesinin orta kısımlarına vanalama sistemi yapılacak, Maden sınırında 4.500 m2 mesafeden gelen kaynak suyu kaynağından rehabilite çalışması yapılıp suyun debisi arttırılacak ve fiziki kaçakların önlenmesi için şebeke hattında çalışma yapılacaktır. Mahalleye saniyede 11/sn su verilmektedir. Çayönü keson kuyusundan 10 lt/sn su verilmektedir. Mahalleye 24 saat esaslı su verilmektedir”. dedi

 

Fotoğraf Galerisi