DİSKİ Genel Müdürü Fırat TUTŞİ’den çermik çıkartması

DİSKİ Genel Müdürü M. Fırat TUTŞİ, Çermik Belediye Başkanı Şehmus KARAMEHMETOĞLU ve Çermik Kaymakamı Vahit YILMAZ’ı makamında ziyaret etti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Diski Genel Müdürlüğü tarafından, özellikle kırsal bölgelerdeki mahallelerin su problemleri tek tek çözülüyor.

DİSKİ Genel Müdürü M.Fırat Tutşi, Çermik ilçesinde başta içmesuyu olmak üzere yaşanan sorunları masaya yatırmak için Çermik Belediye Başkanı Şehmus KARAMEHMETOĞLU ve Çermik Kaymakamı Vahit YILMAZ’ı  makamında ziyaret etti.

Çermik ilçemizin içmesuyu ile ilgili sorunlarını istişare ederek sorunlarla ilgili çözüm önerilerini birlikte değerlendirdi.

Genel Müdür TUTŞİ, DİSKİ Çermik Şube Müdürlüğünü ziyaret ederek Şube Müdürü ve personellerle bir araya geldi. Petekkaya mahallesinde yapılması planlanan yeni içmesuyu projesi üzerinde çalışıldı ve ilçe merkezinin su durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak ilçenin kayıp kaçak oranın azaltılması, abonesi olmayan yerleşim yerlerinin abone edilmeleri konusunda gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi.

 

 

Fotoğraf Galerisi