DİSKİ GENEL MÜDÜRÜ M.FIRAT TUTŞİ EĞİL KAYMAKAMI İDRİS ARSLAN’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürü M. Fırat TUTŞİ Eğil Kaymakamı İdris ARSLAN’ı makamında ziyaret etti. Eğil ilçemizin içmesuyu ve kanalizasyon ile ilgili sorunlarını istişare ederek sorunlarla ilgili çözüm önerilerini birlikte değerlendirdi.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, sorumlu olduğu 15 bin 272 kilometrekarelik alanda yaşanan içme suyu ve kanalizasyon sorunlarını çözmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Eğil ilçesinde başta içme suyu olmak üzere yaşanan sorunları masaya yatırmak ve fosil yakıtlı tekne taşımacılığı hakkında istişarede bulunmak için Eğil Kaymakamı İdris ARSLAN’I makamında ziyaret etti.

“Suyu koruyarak turizmi de geliştirmeyi düşünüyoruz”

Tutşi, şöyle konuştu:

“Eğil kentin turizmi açısından oldukça önemli bir ilçemiz. Eğil’de, kentin yaşam kaynağı Dicle Baraj Gölü’nü korumak adına turizm faaliyetlerini bitirmek gibi bir amacımız söz konusu olamaz. Aksine yaşam kaynağımız Dicle Barajı’nı koruyarak turizmin gelişimine katkı sunuyoruz. Suyumuz kirlendiğinde bilinmeli ki bu durumdan en fazla turizm etkilenecektir. İnsanlar suyun kirli olduğu yerleri ziyaret etmez ve gidip o bölgede bir takım faaliyetler gerçekleştirmez. Bu sebeple havza koruma planı aslında uzun vadede Eğil’de turizmi de güvence altına alıyor.

Fotoğraf Galerisi